top of page

Gençlik Aşısı


Gençlik aşısı, zamanın etkisiyle kişinin cildinde oluşan şekil bozukluklarını, sarkmaları ve kırışıklıkları gidermek için uygulanan tıbbi - kozmetik bir tedavidir. Tedavinin temeli deriye uygulanan "hiyalüronik asit" dir. "Hyaluronik asit" cilde nem, parlaklık, elastikiyet ve canlılık kazandırır. Zaman etkileşimi ile kaybedilen kollajen de bir yapı taşı olduğu için, cilde enjekte edildiğinde cildinizin nemli ve parlak kalmasını sağlar ve diğer taraftan kollajen üretimini tetikler. Tedaviye cilde getirdiği "yenilenme" ve dokularında oluşturduğu "geri dönüşüm" nedeniyle "gençlik aşısı" denir. Diğer dolguların aksine organik bir üründür çünkü protein ve nükleik asit içermez. Erkekler ve kadınlar için sıklıkla tercih edilir.


20 yaşından sonra vücutta Hyaluronik asit azalmaya başlar, 35 yıl sonra bu düşüş hızlanır. Hyalüronik asit azalması, ciltte hacim ve nem desteği gerektirir.


Belirli bir yaştan sonra, kollajen ve hiyalüronik asitin azalması hacim kaybına ve aşağı doğru sarkmaya yol açar. Bu bölgelerdeki hacim kaybı, yüzün aşağı doğru asılmasına ve yüzün yorgun görünmesine neden olur. Gençlik aşısı gibi uygulamalar cildi sıkılaştırır ve nemlendirir aynı zamanda kaldırma etkisi sağlar. Cilde bol miktarda su çekerek cildin hacmini arttırarak, yüzü yukarı doğru inşa eder. Cilt görüntüsü daha parlak ve ferah olur. Gençlik aşısının uygulandığı bölgede bir tür sünger gibi davranır.


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page