top of page

Meme Vakum Biyopsi neden gereklidir?Meme vakum biyopsi ile ağrısız ameliyatsız iyi huylu meme kitlelerinden kurtulmak mümkündür. Ayrıca kötü huylu meme kitleleri bazen ultrasonda net görülemez ve standart biyopside yeterli doku alınamaz. Girişimsel Radyoloji konusunda özel ihtisas yapmış hekimler tarafından yapılan Meme vakum biyopsi ile meme kanseri tanısı daha net konabilir. Fibroadenom gibi sık ve iyi huylu meme kitlelerinin ameliyatsız lokal anestezi ve vakum iğnesiyle çıkartılarak tanısı ve aynı anda tedavisi Girişimsel Radyoloji ile yapılır. Vakum biyopsi yöntemiyle hastalarımız 15 dakika içerisinde hem memedeki kitleden kurtulurlar hem de biyopsi tanısının sonuçlarının da pozitif çıkması halinde sürekli kontrol ettirilmesi gereken kitlelerinden de kurtulmuş olurlar.

Meme vakum biyopsi Ultrasonda görünemeyen ve meme MR ile tespit edilmiş meme kitlelerinin tanısı içindir. Ayrıca kısa süreli bir işlem olup hastalar memedeki iyi huylu fibroadenom gibi kitlelerden ameliyatsız kurtulabilir. Standart biyopsilerde hedeflenemeyen dokular çıkarılarak kanser tanısında etkin çözüm olarak kullanılabilir.

Bu hastada çok küçük odaklar halinde kanser tespit edilebilmiş olup onkolojik takip ve tedavisine başlanabilmiştir.2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page