top of page

Yaza estetikle hazırlık


Estetik ameliyatlar için mevsimin ne önemi var denebilir. Yada kişilerin güzel görünmeleri sadece yaz ayına mı özeldir diye düşünülebilir. Estetik ameliyat ve müdahaleler için tabi ki mevsimin önemi yoktur ve her mevsim bu ameliyatlar yapılabilir. Fakat kışın hareketsizliğin neden olduğu kilo ve yıpranmalar iş yükünün verdiği stresin insanlarda yarattığı estetik bozukluklar baharın gelmesiyle kendini gösterir. Ayrıca mevsimin verdiği pozitif enerji insanların kendilerini yenileme isteği bu mevsimde estetik müdahalelerin yoğunlaşmasına sebep olmaktadır. Ayrıca kışın kalın giysiler içinde saklayabildiğimiz deformasyonlar sıcakların başlamasıyla kendini göstermeye başlar. Deniz sezonunun başlayacağı önümüzdeki aylarda daha güzel görünmek için bazı estetik girişimlerde artışlar olmaktadır.


Yaz sezonu için hazırlık aşamasında özellikle vücut kontur bozlukları ilk sırayı almaktadır. Bunlar öncelikle kilo verilmesine rağmen dirençli yağların oluşturduğu bel, basen ve karın bölgesindeki fazlalıklardır. Diğer bir rahatsızlık kaynağı bikiniye sığmayan veya bikinide hiç olmayan memelerdir. Her iki durum da kadınlar için rahatsızlık kaynağıdır. Bu durum erkeklerde de özellikle memelerdeki büyüme (jinekomasti) utanma ve rahatsızlık yaratabilmektedir. Konturla ilgili bir başka problem de karın bölgesindeki sarkma ve gevşekliklerdir. Hiçbir kadın sarkık bir karınla denize girmek istemez. Yine poponun çok küçük olması veya bacaklardaki incelikler veya çarpıklıklar da özelllikle bu aylarda rahatsızlık kaynağı olabilmektedir.Mevsim nedeniyle göz önüne çıkan bu rahatsız edici görüntülerden kurtulmak için biz Estetik Cerrahlara gereksinim olmaktadır. Kontur bozukluklarının önemli bir kısmı liposuction ve sporla düzeltilebilmektedir. Özellikle dirençli yağların giderilmesinde liposuction gold standarttır. Meme büyüklüğü veya sarkması olanlarda meme küçültülmesi veya meme dikleştirilmesi kadınlarımızın göğüslerini gere gere yaza girmesini sağlayacaktır. Yine meme büyütülmesi ameliyatları kadınlarımıza öz güvenlerini sağlayarak mutlu bir şekilde yaza ve aşklara yelken açacaklardır.


Karınla ilgili sıkıntıları olanlar içinde abdominoplasti ameliyatları hem sarkıklığı giderecek hem de genç bir kızdaki taş gibi bir karna sahip olacaklardır. Popo ve bacaklardaki sıkıntılar yağ enjeksiyonları yada protezlerle güzelleşeceklerdir. Okuyucularımızın bu müdahaleleri yaptıracakları zaman dikkatli olmaları, işlemi yapacak hekimin mutlaka Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olması gerektiği unutmamalıdır. Hekimle istekler ve yapılacaklar konusunda mutlaka mutabakat sağlanmalı ve pişmanlık olmaması için bütün istekler belirtilmelidir. Tüm okuyucularımıza mutlu aşk dolu bir yaz diliyorum.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page